DIY set- krok za krokem

DIY set

Mnoho z Vás má zájem o DIY sety a proto jsme se rozhodli Vám trošku pomoct ve složení setu dohromady. Máme pro Vás i video návod..

Krok 1- čip

DIY set- krok za krokemNachystáme si všechny komponenty a jako první začneme s uchycením LED čipu k chladiči. Na LED čip naneseme teplovodivou pastu, přiložíme k chladiči a  rozetřeme pastu mezi čipem a chladičem. Nyní čip přišroubujeme přiloženými šroubky. Připojené drátky prostrčíme opatrně dírami v chladiči, abysme žádný z drátků nevytrhli. Jakmile máme drátky protáhlé, můžeme šroubky na LED čipu dotáhnout tak, aby držel celou svou plochou k chladiči, ale pořád dbáme opatrnosti, protože plastový okraj čipu je křehký.

 

 

 

Krok 2 – optika

DIY set- krok za krokem

 

Na připravený LED čip přiložíme optiku  a přišroubujeme s citem k chladiči. Nyní máme připravený čip i optiku a čeká nás zapojení kabeláže.

 

 

Krok 3 – zapojení

Červený drátek z jednoho čipu připojíme wago svorkou s černým drátkem z druhého čipu a na zbylé dva drátky nasadíme svorky. Mezitím si připravíme ventilátor.

DIY set- krok za krokemVentilátor položíme na střed chladiče (můžeme jej zalepit páskou) a vezmeme si prodlužovací kabel. Na prodlužovacím kabelu si vybereme dva drátky a strčíme je do konektoru ventilátoru. Černý vodič je mínus a žlutý je plus.

Na zbylé dva drátky prodlužovacího kabelu připojíme LED čipy.

Následný svazek drátků připojíme k chladiči stahovací páskou.

Drátky od LED čipů připojíme k napájecímu zdroji ELG, ctíme plus a mínus. Drátky od ventilátoru připojíme k menšímu zdroji APV. Následně oba zdroje připojíme 3-wago svorkou k flexo šňůře a máme hotovo.

 

 

 

Schéma na zapojení potenciometru

Návod na zapojení DIY setu

Návod na zapojení DIY setu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud si nebudete něčím jistí, rádi Vám poradíme.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *